Начало / Последни новини / Тежко поражение за баскетболния Спартак в Пловдив

Тежко поражение за баскетболния Спартак в Пловдив

Плевенският Спартак продължава да е без победа в Националната баскетболна лига след като претърпя осма поредна загуба. Нанесе му я Академик Бултекс 99 в Пловдив – 94:75. Гостите въобще не успяха да се противопоставят на съперника. Домакините взеха инициативата още в началото и до средата на първата четвърт водеха с 10:0. Постепенно плевенчани стопиха пасива, който минута преди края беше само точка – 14:15. Втората четвърт започна с 4 точки повече за пловдивчани – 18:14. В нея превъзходството на Академик бе най-осезателно. Разликата бързо стана двуцифрена. В 19-ата минута вече бе 21 точки – 49:28. Съперниците се оттеглиха на почивка при 51:34.

Картината се запази и през третата част, като в края й разликата набъбна до 27 точки – 74:47, а в последните секунди спартаковци свалиха на 74:49. Заключителните 10 минути от мача просто се доиграха за протокола. В 35-ата минута Спартак изоставаше с 28 точки – 60:88. Чест прави на плевенския тим, че се бори до последно и сведе изоставането под 20 точки.