Начало / Последни новини / Тежка загуба за Спартак в Стара Загора

Тежка загуба за Спартак в Стара Загора

Плевенският Спартак отстъпи с 65:96 в старозагорската зала „Общинска“ на местния Берое. Двубоят бе от 13-ия кръг на Национална баскетболна лига при мъжете. Домакините контролираха мача през цялото време и заслужено се поздравиха с успех.

Те първи превзеха коша на съперника, който до средата на първата част завърши резултатно само една своя атака, чрез Димитър Маринчешки за 13:2. Лошото развитие на мача принуди треньора на гостите Александър Дяковски да поиска прекъсване в 6-ата минута, когато отбора му изоставаше с 5:16. Паузата обаче се оказа излишна, тъй като противника продължи да доминира и в 10-ата минута водеше с 22:11. Във втората четвърт плевенския тим бе малко по-добър, но трудно успяваше да стопи пасива до едноцифрен. Все пак в края на полувремето съотношението стана 7 точки – 38:31 за Берое. След почивката селекцията на Любомир Минчев започна вихрено и тотално превъзхождаше съперника си. В 24-ата минута при 51:33 Дяковски опита да спре пропадането на тима си с таймаут, но безуспешно. 105 секунди преди края на третата част Тихомир Желев бе точен и аванса на беройци стана рекорден до момента – 23 точки за 70:47. Заключителните 10 минути започнаха при 72:51.  В началото им спартаковци вече изоставаха с 26 точки – 51:77. Единствената въпросителна в оставащото време до края бе с каква разлика ще бият домакините. Най-резултатен за плевенчани бе Милован Савич с 14 точки.