Начало / Спорт / С множество медали се завърнаха каратеките на ”Петромакс” от национален турнир

С множество медали се завърнаха каратеките на ”Петромакс” от национален турнир

Петромакс

12-ти Национален турнир по карате за деца, младша и старша възраст се е провел на 28 март в град Кнежа. Домакин на купата бе Централен Полицейски Карате Клуб /ЦПКК/ – Кнежа, а участие взеха близо 200 каратеки от страната от общо 11 карате клуба: Олимп-София, ЦППК-София, ЦППК-Кнежа, ЦППК-Каварна, ЦППК-Варна, ЦППК-Бяла Слатина, Алеко-Свищов, КК” Атнес”-Троян, Френдшип-София, КБИ”Петромакс”- Плевен и КК „Петромакс” – Ч.Бряг. Официалното откриване на Купата с кратко приветствие към участниците, организаторите, съдиите и публиката направи Вицепрезидента на БНФК сенсей Русалин Русалинов.

Чудесно се представиха най-малките каратеки на КБИ „Петромакс” Плевен, информират от там. Християн Маринов – макивара, зае 1-во място деца до 7 години, а Рая Хинкова – макивара, грабна 1-вото място при деца на 7 години. Симеон Нинчев също се представи добре на макивара, но не успя да грабне медал.

В клубния финал за дисциплина ката индивидуално при младша възраст Eвгени Йорданов стана 2-ри, а Кристиян Веселинов стана шампион на дисциплината. Кристиян се класира на 3-то място и в дисциплина кумите индивидуално в категория до 38 кг при деца младша възраст.

Дара Ганчева стана сребърен медалист на ката индивидуално, а съотборничката й от Спортно Училище „Георги Бенковски” – Плевен със спорт карате – Ивет Горанова, стана шампион на дисциплината. Ивет Горанова стана златен медалист и на категория до 54 кг при дисциплина кумите индивидуално старша възраст. Габриела Горанова стана шампион на две дисциплини – кумите и ката индивидуално при девойките. Мария-Магдалена Петрова- кумите индивидуално- вицешампион за старша възраст. Виктория Росева пък зае 3-то място в категория до 59 кг – девойки. Преслав Събев се класира на 3-то място при младежите в категория над 70 кг, а Теодор Димитров стана вицешампион на категория до 63 кг. – старша възраст.

Клубен финал в категория до 55 кг при младша възраст – Християн Тенев, стана шампион, а Максим Христов – вицешампион на категорията. Николай Минковски се окичи със златен медал в категория до 35 кг – деца, а Денислав Димитров стана трети. Бронзови медалисти станаха в категориите си Никол Христова, Борислава Кирилова, Любослава Литкова, Оля Тонова и Любомир Литков. Евгени Михайлов се класира на 1-во място в категория до 68 кг, а Валентин Сачански отнесе златния медал в категория до 38 кг при деца, младша възраст. Добро представяне направиха също Богомил Занков, Марио Парашкевов и Ивелин Игнатов.

Каратеките на КБИ „Петромакс” се готвят за участие в Националното първенство по карате за всички възрасти, което ще се проведе следващата събота и неделя в град Албена.