Начало / Последни новини / Със състезанията по ускорен шах завърши Държавното първенство в Плевен

Със състезанията по ускорен шах завърши Държавното първенство в Плевен

Държавното първенство по ускорен шах за момичета и момчета до 8 и 10 години се проведе на 9 и 10 юни в хотел „Балкан“. Системата на провеждане бе „Швейцарска Система“ в 7 кръга, като само момичетата до 8 години играха кръгов турнир. Контролата за игра беше 15 минути с 10 секунди добавено време за състезател.

В групата на момичетата до 8 години победител стана Ралица Аршинкова(НСА-София), следвана от Фабиана Костадинова („Траяна-11“-Ст.Загора) и Ева Славева (НСА-София). При момичетата до 10 години шампион стана Боряна Аршинкова (НСА-София), следвана от Ивелина Христова („Енергия-21“- Добрич) и Христина Бакалова („Ан Пасан“-София). Данаил Попзафиров („Елит:-София) стана шампион при момчетата до 8 години, а негови подгласници са Никола Петров („Варна“) и Иван Кочев (ЦСКА). При момчетата до 10 години първи стана Владимир Кононенко („Славия“) следван от Георги Занов (ЦСКА) и Адриан Митушев („Виктори“-Благоевград. От плевенските състезатели до последно се бориха за медали Нора Рашева („Плевен XXI“) и Александър Георгиев („Спартак Плевен XXI“) останали съответно четвърти и седми в групите до 10 години.

Медалистите бяха наградени от Атанас Кършев-експерт към ММС и директора на Спортно училище „Георги Бенковски“ Пламен Георгиев.

С това състезание завърши Държавното индивидуално първенство за момичета и момчета до 8 и 10 години.То включваше първенства по класически шах, ускорен шах и блиц. В 9-дневната надпревара се включиха 101 състезателя от 23 клуба в страната.Бяха раздадени 18 комплекта медали, които бяха спечелени от състезатели на 15 клуба.

Организатори на първенството бяха БФШ-1928 и СКШ „Спартак Плевен XXI“, с подкрепата на Община Плевен и МБАЛ“Свети Панталеймон Плевен”. Ръководството на хотел „Балкан“ предостави отлични условия за състезателите, а отличната организация, осигурена от домакините, утвърди град Плевен като един от основните шахматни центрове в България.