Начало / Последни новини / Със седем медала се завърнаха от карате турнир в Букурещ каратеките на „Петромакс“

На 21-22 октомври 2017г. в Букурещ, Румъния се проведе 16-тият Международен карате турнир „Контакт Oупън“. Домакин и организатор на престижния турнир бе Карате клуб  „Контакт“ – Букурещ. Петстотин каратеки мериха сили в дисциплини макивара,  кумите и ката – отборни и индивидуални.

Отлично представяне на международния турнир направиха шестте лъвчетата от КБИ „Петромакс“, които се върнаха с 5 златни и 2 сребърни медала. Лъвчетата пътуваха с треньора си от Спортно Училище „Георги Бенковски“ за КБИ „Петромакс“ – Маргарит Попов и треньорите Станимир Недялков и Ивайло Петков, които бяха и съдии на състезанието.

Помощник треньор към клуба семпай Виктория Росева – ученичка в СУ „Иван Вазов“ гр. Плевен  – завоюва първото място и шампионската титла при дисциплина кумите индивидуално при жените – до 55кг, където с лекота надви румънските си съпернички. Цветослав Босилков също грабна златото в категория до 55 кг., но при джуниорите. Евгени Йорданов  игра при кадетите – дисциплина кумите индивидуално WKF в категория до 52 кг., в която стана вицешампион. Съотборникът му и съученик в Спортното Училище „Георги Бенковски“ – Плевен със спорт карате към КБИ „Петромакс“ – Максим Христов игра шобу ипон кумите в категория над 55 кг. при 12 – 13 годишните и стана Шампион. Теодор Димитров – възпитаник на ГПЧЕ град Плевен, мери сили с опоненти в две дисциплини – шобу ипон и WKF кумите. При шобу ипон кумите стана шампион на категорияте си – до 68 кг. при джуниорите, а при WKF кумите при изключително драматичен финал с разлика от 1 точка се класира на 2-ро място и се окичи със сребърен медал в категория до 68кг.

Най-малкият състезател на Петромакс –  Рая Цветанова, също стана шампион на дисциплината макивара при 6-годишните.

На лъвчетата от КБИ „Петромакс“ и на техните треньори им  предстои участие в Националния БУдо Фестивал на Бойните Изкуства „Млади приятели на полицията“ на 28 октомври 2017 в град София, последван от Национално първенство по карате за кадети и джунори през месец ноември и Държавно първенство по Джу Джицу за всички възрастови групи в град Смолян, отново през ноември.