Начало / Последни новини / Старшата на Спартак удари Янтра /Полски Тръмбеш/

Старшата на Спартак удари Янтра /Полски Тръмбеш/

Победа – 2:1 взе плевенския Спартак над гостуващия му Янтра /Полски Тръмбеш/. Двубоят бе от петия кръг на зоналното футболно първенство за юноши старша възраст – А група. Домакините доминираха през целия мач и дори пропуснаха да разгромят съперника. Стопроцентови голови ситуации пропиляха Виктор Митов и капитана Минко Минков. Стоянов пък уцели гредата. Именно първите двама обаче донесоха трите точки. В 24-ата минута Митов стреля неспасяемо от границата на наказателното поле за 1:0. Десетина минути по-късно Минков изпълни прецизно пряк свободен удар и удвои. Едва в последните минути гостите достигнаха до почетно попадение. След изпълнение на корнер, настана разбъркване в наказателното поле и техен футболист с шпагат насочи топката в плевенската врата за крайното 2:1. Това бе и единствената опасност през голлинията на Спартак през целия двубой.