Начало / Последни новини / Старшата на Спартак с победа в Козлодуй

Старшата на Спартак с победа в Козлодуй

Плевенският Спартак се наложи с 3:1 в Козлодуй над местния Първа атомна. Двубоят бе от шестия кръг на зоналното футболно първенство за юноши старша възраст – А група. Гостите доминираха през целия мач, но пожалиха съперника си. Още в началото капитана Минко Минков се измъкна очи в очи с козлодуйския страж, но не успя да го преодолее. Въпреки това интригата изчезна след първия половин час. В 18-ата минута Влади Кирилов нахлу отдясно, финтира вратаря и търкулна топката в мрежата. Натискът на плевенския тим продължи и след четвърт час Калоян Георгиев засече с глава центриране от корнер, удвоявайки аванса на отбора си. Към средата на втората част отново Калоян Георгиев наказа домакините. Този път получи топката между бранителите им, излъга вратаря и направи резултата категоричен. Веднага след това спартаковци намалиха чувствително темпото и доиграха спокойно оставащите минути. В 80-ата съдията отсъди дузпа за нарушение срещу козлодуйски нападател. Така Първа атомна реализира почетно попадение. Това бе и единствения им шанс в мача пред плевенската врата.