Начало / Последни новини / Старшата на Спартак със загуба в Царевец

Старшата на Спартак със загуба в Царевец

Плевенският Спартак падна с 0:2 при гостуването си на Изгрев /Царевец/. Двубоят бе от третия кръг на футболното първенство на зона Велико Търново за юноши старша възраст – А група. Не силата на съперника, а кадровия недостиг бяха непреодолимата бариера за плевенския състав. И в този мач групата бе само от 12 състезатели, което не позволи за никакви корекции в хода на срещата. Иначе спартаковци се представиха доста по-добре от миналия мач. Получи се равностойна битка. Домакините откриха резултата в 17-ата минута, когато след центриране отляво настана разбъркване и играч на Изгрев насочи топката в мрежата на съперника. Плевенчани имаха възможност да изравнят през второто полувреме – Алейдин Илиев финтира вратаря и шутира, но защитник изби от голлинията. Четвърт час преди края футболист на домакините центрира, но топката докосна ръката на защитник и съдията отсъди дузпа, с реализирането на която резултата стана 2:0. Гостите завършиха мача с намален състав. В 80-ата минута Цветан Ангелов извърши нарушение и рефера вдигна втори жълт и червен картон.

Снимка: viasport.bg