Начало / Последни новини / Старшата на ОФК Спартак с хикс в Горна Оряховица

Старшата на ОФК Спартак с хикс в Горна Оряховица

Плевенският Спартак завърши 2:2 в Горна Оряховица срещу местния Локомотив. Двубоят бе от деветия кръг на зоналното футболно първенство на А група за юноши старша възраст. Получи се равностоен, оспорван и коректен двубой. Първата опасност бе пред вратата на домакините. Стефан Начев бе изведен очи в очи с вратаря на „железничарите“, но не успя да го преодолее. Домакините отвърнаха с опасна флангова атака продължила с центриране и завършила с удар с глава, който не улучи целта. В 40-ата минута разконцентрираната защита на плевенчани допусна футболист на съперника да шутира неспасяемо от границата на наказателното поле – 1:0.  Двасейсетина минути по-късно спартаковци вече изоставаха с два гола след като играч на Локо засече с глава центриране от корнер. После опасностите пред двете врати секнаха. Десетина минути преди края Начев получи топката в коридор и този път бе точен – 2:1. Малко след това той проведе самостоятелен пробив и бе съборен в наказателното поле, а негов съотборник реализира отсъдената дузпа за крайното 2:2.