Начало / Последни новини / Старшата на ОФК Спартак победи Янтра /Полски Тръмбеш/
Spartak-futbol-uno6i-ml

Старшата на ОФК Спартак победи Янтра /Полски Тръмбеш/

Плевенският Спартак се наложи над Янтра /Полски Тръмбеш/ с 2:1. Двубоят бе от осмия кръг на зоналното футболно първенство за юноши старша възраст. Чест прави на треньора на гостите Тихомир Антонов, че уважи молбата на домакините срещата да се играе ден по-рано. Селекцията на Милко Гаврилов доминираше през целия мач и можеше да бие по-изразително. Отличните изяви на вратаря на гостите обаче предотвратиха четири попадения след удари на Виктор Митов и Александър Александров. Тон за успеха даде Марио Тихомиров в 30-ата минута с неспасяем шут от границата на наказателното поле. В началото на втората част нападател на Янтра стреля в гредата. В 64-ата минута обаче Тихомиров изведе Александров и той покачи на 2:0. Малко преди края след корнер играч на гостите вкара с глава за 2:1. Завръщането на Митов в плевенския тим моментално си пролича, особено в средата на терена, където плевенчани комбинираха успешно и действията им бяха трудно разгадаеми за съперника.