Начало / Последни новини / Старшата на ОФК Спартак нанесе първа загуба на Янтра 1919

Старшата на ОФК Спартак нанесе първа загуба на Янтра 1919

Юношите старша възраст на ОФК Спартак победиха в Плевен, Янтра 1919 /Габрово/ с 2:1. Двубоят бе от 13-ия кръг на зоналното футболно първенство – А група. Селекцията на Милко Гаврилов нанесе първа загуба на доскорошния лидер, въпреки че игра близо 50 минути с футболист по-малко. Първото полувреме бе за домакините. В 21-ата минута съотборниците в мъжкия състав на Спартак – Теодор Иванов и Александър Александров надиграха габровската защита, като Сашо изпрати топката в мрежата. Отново той се разписа в 33-ата минута с параболичен удар от 25 метра. Малко преди почивката Християн Христов спря с нарушение атака на гостите и получи втори жълт и червен картон. Това предопредели поведението на плевенчани през второто полувреме. Те се прибраха в половината си и разчитаха на контраатаки. В 63-ата минута резултата стана 2:1. Плевенският вратар Мартин Петков отрази два опасни удара по диагонала, а веднъж и гредата му помогна.