Начало / Последни новини / Старшата на ОФК Спартак изпусна Бдин

Старшата на ОФК Спартак изпусна Бдин

Юношите старша възраст на плевенския Спартак загубиха с 1:2 във Видин от връстниците си от Бдин. Двубоят бе от 14-ия кръг на зоналното футболно първенство на А група. Възпитаниците на Светослав Бърканичков само могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки. Те тотално превъзхождаха съперника през целия мач, половината от който играха с десет футболисти. През първата част плевенския тим доминираше, а капитана Георги Христов уцели греда. Съотборниците му пък пропиляха още три голови ситуации. Вместо комфортна преднина, спартаковци се оказаха с два гола пасив на почивката. В 32-ата минута Стойчо Стойков засече с шпагат остро центриране от фаул за 1:0. Пет минути по-късно Тони Цветков пък насочи с глава топката в мрежата след пас отляво – 2:0. В 46-ата минута Тихомир Николов удари без топка съперник и рефера му вдигна червен картон. Останали с играч по-малко гостите отново доминираха. Създадоха две положения, но реализираха само веднъж. В 78-ата минута Стефчо Начев проби през центъра, финтира двама, подаде на съотборник, който веднага го изведе сам срещу вратаря и нападателя намали на 2:1. В последните секунди пак Начев се измъкна очи в очи с видинския страж, стреля, но той спаси.