Начало / Последни новини / Старшата на ОФК Спартак загуби в Габрово

Старшата на ОФК Спартак загуби в Габрово

Юношите старша възраст на ОФК Спартак загубиха в Габрово от местния Янтра 1919 с 0:2. Двубоят бе от 4-ия кръг на зоналното футболно първенство – А група. Стана равностоен мач, в който домакините реализираха две от положенията си, а плевенчани изпуснаха своите. Съперниците завършиха срещата с по 10 футболисти, тъй като по един играчите им бе отстранен.

През първото полувреме плевенчани имаха три отлични голови възможности, но не успяха нито веднъж да преодолеят габровския вратар. Вместо това домакините оползотвориха единствената си възможност. Това се случи в 15-ата минута, когато след пробив отдясно и центриране нападател насочи топката в плевенската мрежа. През второто полувреме битката бе предимно в центъра. Плевенчани не успяха да създадат голова ситуация. Съперникът им пък вкара още веднъж. Освен това уцели и гредата. Десният бранител на гостите Християн Николаев опита да прескочи съперник, но го настъпи, потърпевшия скочи и в разправията двамата получиха червени картони.