Начало / Последни новини / Старшата на ОФК Спартак завърши полусезона с успех във Видин

Старшата на ОФК Спартак завърши полусезона с успех във Видин

Плевенския Спартак подчини Бдин във Видин с 2:1. Двубоят бе от 9-ия последен за полусезона кръг на зоналното футболно първенство на А група за юноши старша възраст. Селекцията на Милко Гаврилов заслужи трите точки с превъзходство през целия мач, въпреки, че от състава отсъстваха голмайстора Александър Александров и Виктор Митов. В средата на първото полувреме Чавдар Цанков шутира неспасяемо по диагонала. До почивката резултата можеше да е и категоричен ако Людмил Михайлов и Георги Грозчев бяха концентрирани в завършващия удар. Последният се реабилитира в средата на втората част, когато с удар от границата на наказателното поле удвои аванса на плевенчани. Домакините реагираха, търсейки обрат. Това позволи на съперника им да провежда опасни контраатаки. При две от тях Теодор Иванов и Грозчев можеха окончателно да премахнат интригата. Четвърт час преди края видинчани стигнаха до почетно попадение. Те опитаха още няколко удара, но плевенския вратар се справи.