Начало / Последни новини / Сребърни медали за момичетата на СКШ „Плевен XXI“ от Първа купа на училищни шахматни отбори

Турнирът се проведе от 10 до 16 юли в хотел „Корал“ на кк Св. Константин и Елена и събра 8 отбора – три български и 5 руски. България беше представена от отборите Пловдив, Варна и Плевен. Победители в общото класиране и първи до 14 години станаха състезателите на Пловдив с 13 точки от 14 възможни. С 12 точки втори се нареди отборът на Русия, който беше и основен конкурент на плевенския отбор във възрастова група до 12 г. Трети с 11 точки се класира отборът на Варна, който беше обявен за първенец до 16 години.

Момичетата на „Плевен XXI“ се представиха успешно и с актив от 8 точки завършиха 4-ти в общото класиране и втори до 12 г., научихме от мс Христинка Илиева, треньор на плевенския клуб. Нашият отбор бе в състав: Ева Русева, Нора Рашева, Кристина Апулчева и Калина Илиева. Момичетата записаха 4 отборни победи и три загуби. Проявата беше организирана от ШК „Веселин Топалов“ Варна. В индивидуалната надпревара от от плевенчанки участва само Нора Рашева, която се класира шеста при момичетата до 10 години с актив от 4,5 точки от 9 възможни.