Начало / Последни новини / Сребърен медал за Нора Рашева от турнир по ускорен шахмат в Пловдив

Сребърен медал за Нора Рашева от турнир по ускорен шахмат в Пловдив

Втори открит турнир по шахмат се проведе на 4 декември в Пловдив в памет на силния пловдивски гросмайстор  Юлиян Радулски. Организатор на проявата бе ШК „Чесбомб Пловдив“, а главен съдия Димитър Илиев от София. Състезанието се проведе в две групи – турнир А – без ограничение и турнир Б – за деца до 12 години, и събра общо 123 участници от цялата страна, сред които трима гросмайстори и още куп международни и фидемайстори.

СКШ „Плевен XXI“ се представи с три свои състезателки – Кристина Апулчева и Ева Русева – в групата до 12 години, и Нора Рашева – до 8 години. С най-много точки завърши Нора, която натрупа 5 победи от 7 изиграни партии и с тях се нареди на 6 място в общото класиране. В своята възрастова група малката шахматистка спечели сребърния медал, като допусна пред себе си само състезателят на ШК „Пловдив“ Симеон Тодев. Момчето финишира с 6 точки и получи голямата награда за първо място при 8-годишните – детски велосипед. Другите две момичета на клуба – Ева Русева и Кристина Апулчева, завършиха съответно с по 4 и 3 точки. „За тях това бе едно успешно завръщане в шахмата след известно прекъсване и е много радостно, че клубът отново ще може да разчита на тези свои бивши медалистки”, сподели треньорът на СКШ „Плевен ХХІ” мс Христинка Илиева.

15327707_1781724565414269_875834839_n

Победител в турнир Б и носител на специалната награда – таблет, стана 12-годишният Иван Караджов с 6 точки, също от ШК „Пловдив“. Голямата награда до 10 години – смартфон, получи Есат Рамаданов от ШК „Асеновец“ Асеновград с актив от 5 точки. В турнира за деца до 12 години участваха 61 момчета и момичеата от различни клубове.  Победител в турнир А стана руснакът Вячислав Тиличев, състезател на ШК „Бургас 64“ с актив от 8 точки.