Начало / Последни новини / Сребърен медал за Надежда Рачева, Даниел Анков е осми в Правец

Сребърен медал за Надежда Рачева, Даниел Анков е осми в Правец

Плевенчанката Надежда Рачева стана вицешампионка на балканския шампионат по лека атлетика за мъже и жени на открито в Правец. Бившата възпитаничка на треньора Пенко Козарски в СКЛА Спартак /Плевен/ бе част от българската щафета на 4х400 м. Квартетът ни Надежда Рачева, Полина Тодорова, Габриела Георгиева и Кристина Борукова изминаха четирите обиколки за 3:47.83 минути и се окичиха със сребърни медали.

Другият плевенчанин в Правец бе Даниел Анков. Той се класира осми на скок дължина с резултат 7.38 метра. 13-е състезатели проведоха изключително оспорвана битка в сектора. Спечели я украинецът Ярослав Яшенков с постижение от 7.89 м. Само на сантиметър след шампиона останаха Милитиадис Тентоглу от Гърция и сърбина Лазар Анич, който трябваше да се задоволи с бронзовия медал.