Начало / Образование / Сребро и бронз за млади плевенски математици от международен турнир

Сребро и бронз за млади плевенски математици от международен турнир

Ученици от НУ „Патриарх Евтимий” и НУ „Христо Ботев” в Плевен са сред отлично представилите се плевенски деца във Втория международен турнир „Математика без граници“, който се проведе в Несебър. В индивидуалното класиране със сребърен медал се окичиха  Данислав Йорданов Гърков – 1клас, НУ „Хр. Ботев“, и Радослав Николаев Русев – 4кл.,  НУ „П. Евтимий, а бронзов медал спечели Йоан Руменов Василев – 4 кл. НУ „Христо. Ботев“.

В отборното класиране сребърни медали извоюва отборът на четвъртокласниците от НУ „Христо Ботев” – Йоан Василев, Ясмин Ердин и Крум Александров.

В международния математически турнир участваха  865 ученици от 1 до 12 клас – в индивидуалното състезание и 224 отбора с 662 участници в отборното състезание. Състезателите бяха от Азербайджан, Беларус, България, Казахстан, Китай, Мексико, Русия, Турция и Узбекистан.