Начало / Спорт / Сребро за Рената Петкова от турнир в Габрово

Сребро за Рената Петкова от турнир в Габрово

Рената Петкова

Плевенската лекоатлетка Рената Петкова спечели сребърен медал от провелия се на 26 април в град Габрово турнир „Никола Вълчанов“, пише plevensport.eu. Състезателката на ЛК „Георги Дъков“ завърши втора в дисциплината тласкане на гюле за девойки старша възраст с постижение от 13.07 метра. Победителка стана представителката на домакините Анна Чиприянова („Тот атлет“), която постигна най-добрия си резултат в официално състезание – 13.26 метра още при първия си опит. Третото място с 11.33 метра зае Деница Карамфилова от ЛК „Цветанка Христова“ (Казанлък).

Седмото издание на турнира събра състезатели от 19 клуба от цялата страна във всички възрастови групи. В надпреварата за отличията се включиха 90 атлети от клубовете от Плевен, Враца, Пловдив, Сливен, Горна Оряховица, Казанлък, Варна, Велико Търново, Нова Загора, Стара Загора, Трявна, Бургас и София.