Начало / Спорт / Сребро за плевенски боксьор от шампионата за младежи

Сребро за плевенски боксьор от шампионата за младежи

Плевенският боксьор Александър Георгиев спечели сребърен медал във втория кръг на Държавнотобоксови ръкавици лично-отборно първенство по бокс за младежи в Хасково, съобщава plevensport.eu. В най-тежката категория (над 91 кг) представителят на БК Мизия 80 (Плевен) имаше късмет при жребия и почиваше в четвъртфиналите, а в полуфиналите се изправи срещу перничанина Кирил Илиев. Георгиев победи с технически нокаут още в първия рунд. Във финалния бой плевенчанинът не можа да се противопостави на национала Ангел Ангелов, наричан „Мечката от Самоков“, и отстъпи след дисквалификация в третия рунд.

Още двама плевенски бойци се качиха на ринга в зала „Дружба“ в Хасково. Пети в категория до 69 кг завърши боксьорът на Мизия 80 Илиян Колев, а  Иво Стоянов от плевенския БК Мизия 80 остана извън призовите места в категорията си до 75 кг.