Начало / Последни новини / Спринтьорката Надежда Рачева с две титли в Добрич

Спринтьорката Надежда Рачева с две титли в Добрич

Бившата спринтьорка на плевенския СКЛА Спартак – Надежда Рачева спечели две титли от националния шампионат по лека атлетика в добричката зала „Добротица“. Някогашната възпитаничка на треньора Пенко Козарски триумфира в бягането на 60 метра и 400 м. при жените. В спринта настоящата състезателка на СК Костенец защити реномето си на фаворитка, пресичайки финалната линия с резултат 7.69 секунди. Най-сериозната й конкурентка Лидия Ступел от столичния Атлетик финишира за 7.73 сек.

Рачева изненада приятно на 400 м. разбивайки фаворитката и досегашна шампионка – съотборничката й Катя Христова. 56.12 сек и донесоха златния медал, а съперничката й спря хронометъра на 56.59 сек. Сребърният медал тук обаче е за Карин Околие от Левски 2016 /София/ с постижение 56.38 сек.

Още един бивш плевенски атлет се окичи с медал в Добрич. Става въпрос за Даниел Анков. Настоящият състезател на столичния клуб КЛАСА спечели бронзов медал в скока на дължина при мъжете. Завоюва го с резултат 7.20 метра, които преодоля в последния си опит. Шампион тук е пловдивчанина Даниел Добрев със 7.72 м. Втори е съгражданина му Георги Цонов със 7.35 м.

Снимка: Sportal.bg