Начало / Последни новини / Спринтьорите не достигнаха медалите

Спринтьорите не достигнаха медалите

Без медал останаха състезателите ни в спринтовите бягания на националния шампионат по лека атлетика за девойки и юноши под 18 години в столичната зала „Асикс Арена“. Най-близо до призьорите финишира Цветан Георгиев. Възпитаникът на АК Плевен 2014 се класира на пето място на 200 метра гладко бягане. Той приключи с две места по-назад в спринта на 60 м. Тук шести е Александър Георгиев, а десети – Емил Костов и двамата от СКЛА Спартак /Плевен/. В същата дисциплина при девойките Ивелина Кунова от АК Плевен 2014 завърши на десето място. Осма позиция за щафетата на Спринт /Червен бряг/ в бягането 4х1 обиколка. Двама от този екип – Янислав Илиев и Лъчезар Петков финишираха съответно на десето и единадесето място на 60 м с препятствия.