Начало / Последни новини / Спартак удари с лекота слабак

Спартак удари с лекота слабак

Плевенският Спартак спечели в Габрово срещу местния Янтра 1919 с 2:0. Двубоят бе от 9-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Без особено напрежение гостите надиграха съперника си по всички показатели. През първата част вратарите почти нямаха работа. Плевенчани създадоха две голови ситуации и реализираха едната. В 31-ата минута Венцислав Иванов завърши с неспасяем прецизен шут свой пробив отдясно. Радой Божилов също стреля опасно, но не улучи целта. След почивката топката се задържаше предимно в половината на домакините. Иванов, Захари Янков и Христо Спасов пропуснаха да вкарат. Това обаче направи десетина минути преди края Николай Дичев с глава след центриране от корнер. За цял мач габровлии не застрашиха нито веднъж вратата на противника си.