Начало / Последни новини / Спартак удари Балкан

Спартак удари Балкан

Плевенският Спартак се наложи с 88:83 у дома над Балкан /Ботевград/ в среща от 8-ия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Стана изключително оспорван двубой. Първата част протече равностойно. Само на два пъти домакините повеждаха с по 5 точки след тройки на Александър Груев и Мартин Маринов, но гостите бързо стопяваха този пасив и в крайна сметка в 10-ата минута водеха с 21:20. Във втората четвърт селекцията на Сашо Дяковски имаше превес. До 13-ата минута обаче тя беше догонваща в резултата. Михаил Танев вкара тройка и направи обрат – 29:27. От този момент до края на първото полувреме спартаковци водеха с няколко точки и се оттеглиха на почивка при 44:40. В третата част плевенския тим отново бе по-добрия. В 24-ата минута Константин Коев реализира тройка и аванса стана рекорден до момента – 7 точки за 53:46. Малко след това преднината стана двуцифрена – 60:50. Димитър Маринчешки пък бе точен от тройката за нов рекорд – 65:52 в 28-ата минута. Така преди заключителните 10 минути отборът му водеше с 67:57. Със започването им Герасим Николов и Коев завършиха успешно атаки и тима им вече се виждаше победител – 71:57. Спартоковци поддържаха двуцифрената преднина до 37-ата минута. Оставащото време обаче бе същински кошмар за тях. Ботевградчани постепенно успяха да върнат интригата, намалявайки изоставането си само на точка – 83:84. До края оставаха само 14 секунди. Това обаче бе всичко за Балкан. Маринов и Маринчешки вкараха по два пъти от линията за наказателен удар, осигурявайки третия успех за отбора си от началото на сезона. Най-резултатен за победителите бе Милован Савич с 20 точки.