Начало / Последни новини / Спартак с първа победа във Втора лига

Спартак с първа победа във Втора лига

Първи успех от началото на сезона във Втора лига записа плевенският „Спартак”. Изкова го с 2:0 срещу гостуващия му „Локомотив” – София, в среща от трети кръг на първенството. Победата дойде чак в последните 10 минути. През цялата среща домакините имаха превес и разиграваха топката в половината на съперника, но грешки в последния пас преди гола или в завършващия удар им попречиха да решат по-рано спора.

„Локомотив” противопостави по-затворена  игра, с бързи и опасни контраатаки. Плевенският  вратар Димитър Пантев обаче спаси  всичко. „Железничарите” играха близо час с 10 футболисти, заради втори жълт и червен картон на Александър Горанов. Той бе отстранен в 36-та минута за  игра  с ръка в наказателното поле, за което съдията – Боян Славков, отсъди дузпа, но капитанът на „Спартак” – Иво Иванов, не успя да я вкара.

„Спартак” все пак достигна до трите точки в края на мача. Първо в 81-та минута Григор Долапчиев проби, но вратарят Емил Петров спря рейда му, избивайки  топката. Връхлитащият Стефан Христов обаче я насочи в мрежата. В 87-та минута пък резервата  Спас Спасов се възползва от грешка на защитник и технично насочи топката под плонжа на вратаря за крайното 2:0.

Така плевенчани огорчиха рождения ден на старши-треньора на „Локомотив” – Ангел Колев.

Срещата наблюдаваха известните треньори – Люпко Петрович на „Левски” и Антон Велков и Велислав Вуцов.