Начало / Спорт / Спартак след три гола срещу Етър е недостижим на върха

Спартак след три гола срещу Етър е недостижим на върха

thumbnails1943_Spartak_Etar1Спартак (Плевен) взе дербито с Етър, като го победи с 3:1 и вече е недостижим на върха в Северозападната „В” група, пише plevensort.eu. Срещата от деветия кръг събра на стадион „Плевен” около 3 000 зрители, като в сектора за гости имаше и атрактивна агитка от около петдесетина привърженици на „болярите”. Победата за Спартак обаче не дойде никак лесно. През цялото първо полувреме Етър владееше повече топката, като се опитваше да атакува по крилата, но рядко достигаше до по-сериозни положения пред Антонов. В тези минути спартаковци действаха доста припряно и нервно, като играеха повече на контри, като така стигнаха и до първия гол в мача. В 23-ата минута Любомир Тодоров шутира от около 25 метра и топката неспасяемо влетя в долния десен ъгъл на Ивайло Петков – 1:0. До края на полувремето „виолетовите” имаха една възможност да изравнят, но Димитър Байдаков не можа да засече на празна врата едно центриране на Николай Николаев.
През първата част Спартак даде свидна жертва, като малко след попадението на Тодоров, неговият брат Тихомир получи нелепа контузия и трябваше да бъде заменен, като на негово място влезе Венцислав Миленов.
Снимка: plevensport.eu