Начало / Последни новини / „Спартак” се наложи над „Балкан” с 81:71
Снимка: LAP.BG

„Спартак” се наложи над „Балкан” с 81:71

Баскетболистите на „Спартак” записаха деветата си победа в НБЛ, след като тази вечер се наложиха над „Балкан” – Ботевград в домакински мач, който се игра в зала „Балканстрой”.

Първата част двата отбора бяха равностойни и тя завърши с една точка аванс за гостите – 21:22. През втората част гостите дръпнаха напред след добра игра на Дурчев и няколко наказателни удари на Николай Върбанов.

През третата част домакините показаха отлична игра и след успешни атаки на Груев и  серия точни стрелби и добра защита „Спартак” вече водеше с 65:57.  В последната четвърт герой стана  Милован Савич, който изведе домакините с 9 точки преднина, а последвалите точни стрелби на Груев и Величкович решиха изхода от срещата при резултат 81:71.

Най-резултатни за „Спартак” бяха Александър Груев и Милован Савич, които записаха съответно 21 и 20 точки.

След XVI кръг „Спартак” запази петото си място във временното класиране на НБЛ.

Източник: БК „Спартак“