Начало / Последни новини / Спартак разгромен в Самоков с 24 точки разлика

Спартак разгромен в Самоков с 24 точки разлика

Тежко поражение – 73:97 допусна плевенският Спартак при гостването си на Рилски спортист /Самоков/. Двубоят бе от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.
Мачът започна зле за плевенчани. След първите десет минути те изоставаха с 15 точки – 16:31. Превъзходството на домакините продължи и във втората четгвърт. Те не позволиха преднината им да падне под 10 точки. Нещо повече – в последните 160 секунди авансът им нараства на 22 точки и полувремето приключи 56:34. В 24-ата минута пасивът на плевенчани вече стана 25 точки – 40:65. Това като, че ли бе сигнал за селекцията на Сашо Дяковски, която се вдигна на щурм и до 30-ата минута стопи разликата само на 9 точки – 60:69. Надеждите на спартаковци сеидоближиха до реалността минута и половина след началото на заключителната четвърта част, когато Милован Савич завърши успешно атака за 62:69. Самоковци обаче отвърнаха подобаващо, вдигайки оборотите. Преднината им започна да нараства и в 38-ата минута след два успешни наказателни удара на Дарин Иванов отново достигна 25 точки – 92:67 и всичко приключи.
Най-добър в мача бе Димитър Маринчешки, който завърши с 27 точки.