Начало / Последни новини / Спартак разби Ямбол

Спартак разби Ямбол

Плевенският Спартак завърши годината с разгром – 92:66 у дома над едноименния отбор от град Ямбол. Двубоят бе от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Още от самото начало селекцията на Сашо Дяковски взе инициативата и до края диктуваше събитията на терена. Разликата дойде още в първата четвърт. Топката влезе най-напред в коша на домакините след успешна стрелба на Стоян Петков. Капитанът на Спартак Сашо Груев изравни. Веднага след него Станислав Говедаров отново даде аванс на гостите. Димитър Маринчешки обаче го заличи. Пак той за първи път в мача даде преднина на Спартак. След това тя постепенно започна да нараства. В 7-ата минута след тройка на Константин Коев стана двуцифрена – 11 точки за 19:8. 12 секунди преди края Груев бе фаулиран и след успешно изпълнените два наказателни удара отбора му дръпна рекордно – 22 точки за 31:9. В 15-ата минута пак капитана бе точен от тройката за 37:14. Секунди по-късно Коев направи 40:14. В 17-ата минута тройка и на Мартин Маринов и плевенчани вече водеха с 27 точки – 45:18. В края на полувремето тима от южния град успя да стопи пасива до 17 точки – 34:51. В третата част спартаковци позволиха съотношението да бъде намалено до 12 точки, но само за кратко и преди заключителните 10 минути си осигуриха крайния успех. Финалният им щурм остави съперника на 26 точки зад тях. Най-резултатни за успеха бяха Маринчешки и Коев с по 21 точки.