Начало / Последни новини / Спартак победи Черно море Тича

Спартак победи Черно море Тича

Спартак /Плевен/ постигна ценен успех – 93:77 у дома над варненския Черно море Тича в среща от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига. Битката бе равностойна, като до средата на първата част вървеше кош за кош. След това „моряците“ взеха преднина от няколко точки и в 10-ата минута сирената прозвуча при 26:22 за тях. Във втората четвърт настъпи обрат. По-добри бяха домакините. Те бързо заличиха пасива и на свой ред поддържаха минимален аванс. Краят на полувремето дойде при 44:39. В първите 10 минути след почивката никой не успя да наложи волята си – 16:16. Това позволи на плевенския тим да запази минималното си предимство – 60:55 преди заключителната част. Варненци обаче го стопиха в 33-ата минута след успешна атака за 65:65. Равновесието се запази и в следващите 2 минути. Само за секунди обаче Димитър Маринчешки и Милован Савич завърши с кош атаките си, а Милен Дудув бе безпогрешен от тройката за 77:70 в полза на Спартак. Малко след това разликата стана двуцифрена – 82:72. В оставащото време нарасна на 16 точки. Най-резултатен за успеха бе Мартин Маринов с 29 точки.