Начало / Последни новини / Спартак победи Мизия в Кнежа

Спартак победи Мизия в Кнежа

Плевенският Спартак спечели с 2:1 в Кнежа срещу местния Мизия. Двубоят бе от седмия кръг на междуобластното първенство Футбол 11 – зона Плевен за деца родени до 2004 година. Гостите имаха надмощие през целия мач. Лошото време обаче им попречи да бият по изразително. Те взеха инициативата още от самото начало, пренасяйки играта пред вратата на съперника. Резултатът не закъсня. В 3-ата минута Симеон Секулов стреля неспасяемо и откри головата сметка на своите. Четвърт час по-късно пробив по фланга завърши с центриране в наказателното поле, където Кристиян Николов посрещна топката от воле и удвои аванса на Спартак. В оставащото време до края плевенските футболисти опитаха всичко да вкарат още голове. Съперникът им обаче се бе барикадирал в наказателното си поле и въобще не излизаше от него за да опази мрежата си от други попадения. Десетина минути преди края домакините реализираха за 2:1 след единствения си удар към плевенската врата.