Начало / Последни новини / „Спартак” победи „Лудогорец” с 2:0

„Спартак” победи „Лудогорец” с 2:0

„Спартак” Плевен се наложи над втория тим на шампиона „Лудогорец” с 2:0 в среща от 4-ия кръг на „Б” група снощи. Целият двубой беше много интересен, като спартаковци все пак наложиха волята си и напълно заслужено спечелиха трите точки, пише спортният сайт www.plevensport.eu. Тон за успеха даде капитанът Васил Шопов, който вкара за 1:0 още в 6-ата минута, след двойно подаване със Стефан Христов. В следващите минути и тимът на „Лудогорец” II напомни за себе си, като пропуск направи Ерик Почански, който остана сам по фланга, но ударът му по диагонала излезе в аут.
Тридесетина минути преди края на терена се появи Цветомир Тодоров, който дебютира в официален мач за плевенчани. Той раздвижи нападението на „синьо-белите” и домакините закономерно стигнаха до второ попадение. Това е трета победа за плевенските футболисти от началото на първенството, като те заемат четвъртата позиция във временното класиране с актив от 9 точки. В следващия 5-ти кръг „Спартак” ще гостува на втория тим на ловешкия „Литекс”, като срещата ще се състои на 24 август, понеделник, от 20.00 часа.