Начало / Последни новини / Спартак /Плевен/ с лекота подчини пловдивския Академик

Спартак /Плевен/ с лекота подчини пловдивския Академик

Очаквана лесна победа записа плевенският Спартак над гостуващия му Академик Бултекс 99 /Пловдив/. Селекцията на Сашо Дяковски спечели с 90:77 в среща от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.
В първата част пловдивчани успяваха да подържат равновесието, изоставайки само на няколко точки. С началото на втората четвърт, обаче плевенският тим постепенно започна да трупа аванс. Разликата непрекъснато растеше, а 35 секунди преди почивката, след тройка на Сашо Груев, стана рекордна до момента – 21 точки, за 50:29.
В третата част цифровото съотношение рядко падаше под 20 точки. Точно обратното – в 27-ата минута след кош на Димитър Маринчешки достигна рекордните за мача 29 точки – 66:37.
В последните десет минути домакините се смилиха над съперника си и намалиха темпото, а това помогна на академиците да стопят част от пасива. Най-резултатен в срещата бе Александър Груев с 23 точки.