Начало / Последни новини / Спартак (Плевен) с категоричен успех над Лудогорец II

Спартак (Плевен) с категоричен успех над Лудогорец II

Спартак (Плевен) се наложи с 3:0 над гостуващия му втори отбор на Лудогорец (Разград). Двубоят бе от 15-ия кръг на футболното първенство на Втора професионална лига. Категоричният резултат можеше да е факт още до почивката, но Григор Долапчиев направи два фрапантни пропуска. Мачът започна с два опасни удара на гостите, но Марин Орлинов ги спаси. В 28-ата минута Николай Велков центрира от фаул, Цветелин Радев се извиси над всички и с глава насочи топката в мрежата на разградчани – 1:0. Веднага след това Долапчиев можеше да удвои. В 36-ата минута Веселин Любомиров шутира страховито, топката мина под плонжа на плевенския вратар, но излезе в аут. Секунди преди почивката Долапчиев се измъкна сам срещу вратаря Васил Симеонов, но се засуети и не вкара. Десетина минути след началото на второто полувреме Кевин Осей не успя да вкара пред голлинията след пас на Крис Гади. Малко след това Радев даде далечен пас към Осей, който мигновено прехвърли към Долапчиев и след последвалия шут на нападателя топката спря в мрежата – 2:0. В 73-ата минута Владимир Каптиев подаде перфектно на Гади и той с глава реализира за крайното 3:0.