Начало / Последни новини / Спартак /Плевен/ сломи Вихър в Славяново

Спартак /Плевен/ сломи Вихър в Славяново

Плевенският Спартак започна сезона в Северозападната Трета аматьорска футболна лига с 2:1 в Славяново срещу местния Вихър. Според предварителните очаквания мача е сред най-яките дербита не само на Плевенска област, но и въобще в първенството. Получи се точно такова. Спартаковци обаче имаха превес през целия мач. В началото му на два пъти Христо Спасов пропусна да открие резултата. В края на първата част пък Иван Иванов пропиля изгоден шанс за домакините. След почивката плевенския тим владееше инициативата. Резултатът от предимството дойде в 62-ата минута, когато Спасов бе изведен в коридор, шутира, топката рикошира в крак на съперник и прехвърли вратаря на домакините за 0:1. Вихърци отвърнаха два неточни удара на Преслав Антонов и Иван Иванов. В 82-ата играещия помощник треньор на Спартак Любомир Иванов изпълни корнер и непокрития Николай Дичев вкара втория гол. Накрая Теодор Михайлов реализира почетното попадение за домакините, възползвайки се от суматоха пред плевенската врата. Веднага след това съотборника му Иван Иванов бе отстранен с червен картон, защото удари вратаря на съперника Димитър Пантев.