Начало / На фокус / Спартак (Плевен) победи с лекота Черноморец (Бургас)

Спартак (Плевен) победи с лекота Черноморец (Бургас)

Очаквана победа записа плевенският Спартак над гостуващия му Черноморец (Бургас). Селекцията на Александър Дяковски разгроми със 103:76 гостите в среща от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.
Домакините започнаха много силно. Едва в 4-ата минута гостите за първи път уцелиха коша, а до тогава съперникът им бе направил серия от 13:0. След още толкова време състезателите на Сашо Дяковски позволиха на бургазлии да стопят пасива си до 4 точки – 12:16. Последва мощен финален спринт на плевенският тим и в 10-ата минута съотношението отново стана двуцифрено – 26:14.
Доминацията продължи и във втората четвърт. Най-голямата разлика на моменти достигаше до 22 точки – 36:14 и 55:33, а полувремето приключи 57:35. След почивката Спартак бързо направи разликата рекордна до момента – 24 точки след успешна атака на Милован Савич за 59:35. После отборът от Плевен намали оборотите, но запази комфортната дистанция, недопускайки преднината им да падне под 17 точки. Така в 30-ата минута резултата бе 77:55. В заключителната четвърт на срещата спартаковци просто се забавляваха. Разликата отново нарастна рекордно. Този път до 32 точки.
С най-голям принос за успеха бяха Димитър Маринчешки реализирал 21 точки. По 18 записаха Милован Савич и Самуел Франсис.