Начало / Последни новини / Спартак (Плевен) победи Локомотив (Мездра)

Спартак (Плевен) победи Локомотив (Мездра)

С гол на абитурента Преслав Антонов плевенският Спартак спечели срещу гостуващия му Локомотив (Мездра) с 1:0. Двубоят бе от 28-ия кръг на футболното първенство на Б група. Селекцията на Диян Дончев доминираше тотално през всичките 90 минути. Първата им голова възможност създадоха … гостите, които едва не си вкараха автогол чрез Мартин Митов в 11-ата минута. В средата на първата част капитана Иво Иванов пропусна да накаже грешка в „железничарската“ защита. Малко след това Цветомир Тодоров се забави да стреля, след като бе изведен на голова позиция от Григор Долапчиев. После Димо Атанасов затрудни вратаря на гостите Ивайло Крушарски. Последният излезе победител и от двубоя с Никола Мицански в 36-ата минута.

Първата възможност след почивката обаче завърши с гол. В 53-ата минута Богомил Дяков центрира отдясно и връхлитащия Преслав Антонов отклони с глава в мрежата – 1:0. Веднага след това Долапчиев не уцели вратата. Той пропусна и в 80-ата минута. Секунди по-късно вкара, но пък съдията Ивелин Занев отмени попадението му заради засада. Три минути по-късно Тихомир Тодоров овладя край тъчлинията и Мартин Митов грубо го подкоси. Реферът веднага изгони провинилия се. Секунди по-късно Цветомир Тодоров реализира втори гол, но страничния съдия маркира спорна засада и голът бе отменен.

Победата е ценна за Спартак, но борбата за спасение от изпадане продължава.