Начало / Спорт / Спартак /Плевен/ победи Верея /Стара Загора/ с 2:1

Спартак /Плевен/ победи Верея /Стара Загора/ с 2:1

В приятелски двубой, игран пред около 100 зрители на стадион „Плевен”, футболистите на „Спартак” победиха с 2:1 гостуващия им „Верея” /Стара Загора/. С контролата плевенският тим запълни паузата в календара си. Според програмата от първенството на Б група „Спартак” трябваше утре да играе срещу отбора на Сливен, но последният беше изваден от шампионата преди старта на пролетния полусезон.

Спарингът с „Верея”, който е един от лидерите на Югоизточната В АФГ, със сигурност бе полезен за спартаковци. През целия двубой домакините владееха инициативата, но от това нямаше никаква полза, особено през първото полувреме, когато топката нито веднъж не достигна в опасна близост до двамата вратари. Със започване на втората част плевенчани наложиха своя стил и пренесоха играта в половината на съперника. В 50-ата минута главният съдия Румен Христов отсъди фаул и след изпълнението на Любомир Иванов топката спря в мрежата зад старозагорския вратар за 1:0. Веднага след това голмайсторът имаше възможност да се разпише за втори път, но не уцели вратата. В 65-ата минута Станислав Краев завърши чудесна атака проведена от съотборниците му, покачвайки на 2:0. Минути по-късно отново той бе близо до трети гол, но проигра отличната възможност. Четвърт час преди последния съдийски сигнал гостите изпълниха корнер и Захари Димитров насочи с глава неспасяемо топката в мрежата на „Спартак”, фиксирайки крайното 2:1.

Съставите на двата отбора

Спартак: Васил Тодоров, Станислав Иванов, Григоров, Милчев, Блажев, Паликрушев, Шопов, Тихомир Тодоров, Янислав Иванов, Дангуров, Краев /Антонов, Панов, Любомир Иванов, Златарев, Великов, Петров, Яшаров/.

Верея: Колев, Янков, Рибарски, Тодор Тодоров, Динев, Мечев, Идризов, Киров, Кямил, Димитров, Рачев.

Главен съдия: Румен Христов – Плевен