Начало / Последни новини / „Спартак“ Плевен не спря „Берое“

„Спартак“ Плевен не спря „Берое“

Баскетболистите на „Спартак“ Плевен загубиха със 76:102 (19-25; 15-33; 22-25; 20-19) от „Берое“ Ст. Загора, като гостите водеха през цялото време. Наставникът Александър Дяковски използва само 7 баскетболисти, което също се оказа решаващо за крайния победител. Съперникът използва всичките си баскетболисти, което му позволи да поддържа високо темпо. Решителна за крайния изход бе втората четвърт, която „Берое“ спечели убедително и на почивката гостите водеха с 24 точки разлика – 34:58. След паузата играта вървеше с по-бавни темпове, но авансът на старозагорци растеше. Преди последните 10 минути разликата скочи над 30 точки. В последната четвърт плевенчани успяха да намалят изоставането си, но нито за момент  не поставиха под заплаха крайния успех на съперника.

За „Спартак“  Димитър Маринчешки вкара 14 точки и взе 12 борби, 14 точки добави Тодор Тодоров, а с 13 точки завърши Николай Маринов. След поражението „Спартак“ Плевен дели 8-9 място с „Черноморец“.