Начало / Последни новини / „Спартак“ Плевен загуби в Ямбол след драматични последни минути

„Спартак“ Плевен загуби в Ямбол след драматични последни минути

Баскетболистите на „Спартак“ Плевен загубиха гостуването си в Ямбол след невероятна драма в последните минути. Плевенчани отстъпиха с 99:97 (27-26; 17-30; 28-17; 27-24) на местния едноименен тим в среща от петия кръг на Националната Баскетболна лига. Първата четвърт бе равностойна, като двата състава непрекъснат сменяха водачеството си в резултата. Възпитаниците на Александър Дяковски изиграха превъзходна втора част. След тройка и кош на М. Маринов „Спартак“ поведе с 33:30. Плевенчани поддържаха крехък аванс до последните минути на втората част, когато вкараха 7 безответни точки и почивката дойде при двуцифрена преднина за селекцията на Александър Дяковски- 56:44 за „Спартак“. След почивката домакините от „Ямбол“ започнаха по-съсредоточено. Те заиграха по-агресивно в защита и в 27 мин. резултатът бе равен – 67:67. Последва тройка на Титков от „Спартак“ и след разменени кошове, плевенчани имаха точка преднина преди заключителните 10 минути – 73:72. Заключителната четвърт започна с четири поредни точки за домакините и те обърнаха резултата в своя полза. Преднината на „Ямбол“ достигна 6 точки – 84:78, шест минути преки края. Драмата настъпи в последните 90 секунди. Тройка на Коев върна „Спартак“ в мача – 95:93. 28 секунди преди края резултата бе равен- 97:97. Седем секунди преди края домакините вкараха кош- 99:97. Александър Дяковски взе таймаут, а в последвалата атака Коев пропусна от зоната за 3 точки и „Спартак“ загуби.

За плевенчани най- резултатен бе Н. Маринов, който завърши с 23 точки. С 19 т. завърши Н. Титков, а М. Маринов завърши с 18 т. В следващия кръг отборът на „Спартак“ Плевен гостува на „Черно море Тича“ Варна.