Начало / Последни новини / Спартак отстрани Кариана за купата на България

Спартак отстрани Кариана за купата на България

В зрелищен футболен мач плевенския Спартак победи Кариана /Ерден/ и се класира за зоналния финал за купата на България. В мача имаше всичко, а селекцията на Бойко Цветков го спечели след изпълнения за дузпи – 7:6. Редовното време приключи 2:2. Получи се здрава битка с надиграване и надлъгване. Плевенчани имаха превес във владеенето на топката. Съперникът им пък разчиташе на контраатаки с дълги пасове по фланговете. В средата на първата част Христо Спасов даде аванс на спартаковци. В края на полувремето обаче Васил Тачев възстанови равенството. Отново той доведе до обрат с второто си попадение, реализирано с 65-ата минута. Течеха последните минути на редовното време, когато Михаил Кулов изравни и всичко трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. Първите четирима изпълнители на двата отбора вкараха – Венцислав Иванов, Радой Божилов, Захари Янков и Николай Дичев /за Спартак/ и Ангел Русев, Иван Тодоров, Стилян Иванов и Християн Василев /за Кариана/. Следващите Стефан Христов /Спартак/ и Васил Тачев /Кариана/ пропуснаха. Атанас Кръстев реализира за плевенчани, а Стенислав Георгиев не успя да ерденци.

Така следващата сряда /13 септември/ Спартак и Севлиево ще излъчат победителя на Северна България, който на 19 септември ще играе в първия кръг на турнира срещу елитния Берое /Стара Загора/.