Начало / Последни новини / Спартак отнесе „скиорите“

Спартак отнесе „скиорите“

Спартак постигна заслужена победа в залата си „Балканстрой“ над коравия Рилски спортист /Самоков/ с 93:77. Двубоят бе от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Селекцията на Александър Дяковски доминираше през цялото време и логично стигна до крайния успех. Първата успешна атака бе за гостите. След това плевенския тим взе нещата в свои ръце и поддържаше аванс от няколко точки до края на първата част, която приключи 23:17. Домакините започнаха вихрено втората четвърт и в 14-ата минута след тройка на Герасим Николов резултата стана 35:19. Моментално чрез таймаут самоковци опитаха да спрат пропадането си и за около две минути успяха да стопят пасива до 6 точки – 29:35. Съперникът им обаче скоро се върна на обичайното си темпо и съотношението пак стана двуцифрено, като края на полувремето дойде при 47:35. Третата част бе равностойна. В средата й Мартин Маринов бе точен от тройката за 56:40. В следващите три минути и половина плевенчани записаха само 5 точки и при 61:46 Дяковски поиска прекъсване. В оставащото време преди заключителните 10 минути съперниците реализираха по няколко пъти за 68:55. До края спартаковци удържаха спокойно победата, като не позволиха разликата да падне под 11 точки. Най-резултатен за успеха бе Мартин Маринов с 24 точки.