Начало / Последни новини / Спартак надигра и победи Несебър (обновена)

Спартак надигра и победи Несебър (обновена)

Спартак победи с 2:0 на стадион „Плевен“ едноименния тим на град Несебър в среща от 12-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Това беше най-добрия домакински мач на отбора от началото на сезона. Грешки в последния пас преди завършващия удар не позволиха успеха да е по-изразителен. Много силен мач за целия тим, но Крис Гади бе над всички. Той реализира първия гол, даде голов пас за втория и направи поредица от добри отигравания. В 17-ата минута Николай Велков центрира от наказателен удар, Григор Долапчиев върна топката с глава на метър пред вратата, където Гади с глава откри резултата. В 38-ата минута съперника създаде първа опасност, чрез центриране към Иван Цачев, но Велков изби с глава пред голлинията. Всичко приключи пет минути по-късно, когато Велков отново центрира от фаул, Гади овладя на гърди и хитро прехвърли към Допалчиев, който вкара за 2:0. След почивката Несебър изнесе играта по-напред, но плевенския състав отново контролираше всичко и безпроблемно взе трите точки.