Начало / Последни новини / „Спартак” и „Поморие” си поделиха по точка

„Спартак” и „Поморие” си поделиха по точка

Без победител – 2:2, завърши гостуването на „Спартак” в Поморие срещу едноименния тим на  домакините. С оглед на показаното на терена това бе реалният резултат. Получи се двуостър мач с доста положения пред двете врати. „Спартак” беше значително по-добър от кошмарния двубой срещу „Септември”.

В третата минута на мача първи до гол достигнаха домакините. За него помогна и разсеяната защита на съперника. След това плевенският тим взе инициативата и притежанието на топката. В 33-та минута Стефан Христов стреля, вратарят изби и връхлитащият Владимир Каптиев довкара за 1:1. В средата на втората част Григор Долапчиев  се  измъкна сам и шутира неспасяемо в далечния ъгъл за 2:1. В 73-та минута обаче плевенската  защита отново „заспа” и домакините изравниха 2:2.

Шест минути преди края на мача стадионът потъна в мрак, тъй като осветлението спря. Това наложи  прекратяване на двубоя за десетина минути. След като аварията бе отстранена, мачът се доигра за протокола.