Начало / Последни новини / Спартак и Ботев си поделиха по точка

Спартак и Ботев си поделиха по точка

Без победител – 1:1 завърши двубоя в Плевен от 5-ия кръг на Втора професионална футболна лига между Спартак и Ботев /Враца/. Срещата бе изпъстрена с много емоции и интересни моменти, а победата можеше да бъде и за двата отбора. През първото полувреме гостите стояха по-добре на терена. Още при първата си атака в 3-ата минута те откриха резултата, чрез Павел Петков. Веднага след това съотборника му Ивайло Михайлов и Никола Мицански се сблъскаха жестоко и с разкървавени глави бяха откарани в болницата. Спартаковци тръгнаха в атака, а Преслав Антонов пропусна най-доброта възможност за изравняване, като заслуга за неуспеха му имаше и отличния вратар на врачани Ивайло Яначков. След почивката домакините наложиха натиск, а съперника им отвърна с опасни контраатаки. Владимир Каптиев на четири пъти постави на изпитания врачанския страж. Яначков отрази удари и на Вълов и Христов. В 83-ата минута обаче Каптиев отново шутира вратаря изби, но връхлитащия Кристиян Димитров отблизо го преодоля за 1:1. За победен гол времето не стигна.