Начало / Последни новини / Спартак громи на ходом Вихър /Гулянци/ за купата на България

Спартак громи на ходом Вихър /Гулянци/ за купата на България

Очаквана изразителна победа – 8:0 записа плевенския Спартак срещу Вихър /Гулянци/ в мач от футболния турнир за купата на България. Селекцията на Бойко Цветков я постигна без да се напряга и дори можеше да бие с двойно по-голям резултат. Първото полувреме обаче завърши без гол – 0:0. Цветков заложи на най-младите, но те действаха припряно. Топката се разиграваше само пред вратата на Вихър, спартаковци три пъти уцелиха гредите, изпуснаха и куп положения. След почивката в игра влязоха Венцислав Иванов, Радой Божилов и играещия помощник треньор Любомир Иванов. Първите двама записаха по хеттрик. Иван Петков и Едуард Атанасов вкараха другите две попадения. Имаше и още възможности. За цял мач вратаря на Спартак игра само веднъж с топката.