Начало / Последни новини / Спартак/Плевен/ завърши с равенство домакинския си мач срещу Созопол

Спартак/Плевен/ завърши с равенство домакинския си мач срещу Созопол

Плевенският Спартак утежни положението си в групата, след като не успя да победи вкъщи  гостуващия му Созопол в мач от 22-рия кръг на Б група.  Мачът завърши 1:1, като през целия двубой плевенчани повече  владееха топката, но без резултат.

В 42-та минута най-добрият играч на терена – Емануил Манев, овладя топката пред наказателното поле на домакините и технично прехвърли Пантев за  0:1.

Веднага след почивката спартаковци  пренесоха играта в половината на гостите и създадоха две отлични възможности. При едната Ивайло Дангуров шутира от няколко метра над гредата, а в следващата минута – 69-та, Григор Долапчиев с глава изравни  резултата. Улисани в атака, домакините оголиха тила си и това едва не им донесе загуба. Отборът на Созопол пропусна три отлични възможности за гол, но в крайна сметка мачът завърши с равенство. То  обаче не устройва Спартак/Плевен/, тъй като е в зоната на изпадащите.