Начало / Последни новини / Созопол победи Спартак в Плевен

Созопол победи Спартак в Плевен

Спартак Плевен загуби с 0:2 вкъщи от Созопол в  среща от деветия кръг на Втора професионална  футболна лига. Стана интересен мач, а съперниците уцелиха и по една греда.

През първото полувреме Мирослав Радев, Ангел Делчев и Борислав Борисов отправиха опасни удари към плевенската врата. Домакините отвърнаха с шут в  гредата от фал на Владимир Каптиев.  Веднага след почивката Спартак пропиля най-чистата си ситуация, когато Крис Гади подаде на два метра пред гол линията на Кристиян Димитров, но той насочи  топката във вратаря. В 53-та минута Каптиев фаулира Иван Стоев и реферът  отсъди дузпа, която  Станимир Баев реализира, давайки аванс на гостите. Малко след това Борисов и Каптиев пропуснаха по веднъж пред двете врати. В 74-та минута топката пак влезе в мрежата на домакините, но съдията  отмени попадението на Радев, заради засада. Секунди преди края Мустафа Мустафа излезе  сам срещу плевенския вратар и подаде на  Деян Христов, който търкулна топката в празната врата за крайното 2:0.

Снимка: архив ИнфоПлевен