Начало / Последни новини / Слаб финал за Далия Валентинова на „A1 атлетика за младежи“

Слаб финал за Далия Валентинова на „A1 атлетика за младежи“

Възпитаничките на СКЛА Феникс 2004 – Далия Валентинова е 19-а в крайното класиране на веригата „A1 атлетика за младежи“ за момичета под 14 години. Това е резултатът след последния шести кръг, чийто домакин бе София. Преди него Валентинова бе сред десетте най-добри. Финалът на трибой /скок дължина, бягане 60 метра и 600 метра/ обаче бе най-слабото състезание на плевенчанката през този сезон. В него тя раздели 23-о място с Магдалена Христова от столичния КЛАСА, като двете спечелиха актов по 105 точки, който бе удвоен – 210 т. /На позиция пред тях завърши Петя Семковска от Спартак /Койнаре/./ Общият сбор от всичките участия Валентинова през годината е 511 т.

Последният старт приключи без изненади в челното подреждане. Победителка е Вержиния Костадинова от СКЛА Добруджа /Добрич/, следвана от съотборничките Ванеса Йочева и Никол Ангелова от СК Звездите /Петрич/. Добричлийката е първа в крайното класиране с 1087 т. Ангелова е втора с 937 т., а Йочева трета – 917 т.