Начало / Последни новини / СКШ „Плевен XXI“ с 10 свои състезатели на Държавните първенства през април в Пловдив

След изиграните зонални турнири в Плевен, които се явяват  квалификации за Държавното по класически шах в Пловдив през април, СКШ „Плевен ХХІ” ще бъде представен с 10 свои състезатели на първенството. Девет от тях се класираха в първата шестица във възрастовата си група. Към тях за Пловдив се присъединява и Давид Цветанов, който според регламента придобива право на участие с четвъртото си място на Държавното индивидуално първенство  през миналата година.

На проведените на 11 и 12 март 2017 г. в хотел „Ростов” зонални първенства във възрастова група момичета до 12 години право за участие на Държавното извоюваха Нора Рашева, Кристина Апулчева, Ева Русева, Калина Илиева, Любомира Ленкова и Аделина Тодорова. Три от децата са едва на 9г, а се класираха да се състезават в групата до 12 години – това са Нора Рашева, Калина Илиева и Теодор Цветанов. При момчетата до 12 години за финалите се класира 9-годишният Теодор Цветанов. В групата юноши до 16 години в Пловдив ще се състезават Давид Цветанов и Стилиян Нановски, който спечели първо място на зоната, а при младежите до 20 години – Дарио Дерешки.